Portret Bolesława Bieruta i hasło ”Zdrowie klasy robotniczej najwyższym dobrem” to nie jest wystój pałacu w Duchnicach ani prowadzony tam happening.

Tak pałac został udekorowany gdy zamienił się w szpital na potrzeby kręconego w pałacu serialu „Stulecie winnych”. To już drugi sezon serialu kręconego na podstawie trzytomowej powieści napisanej przez Ałbenę Grabowską.

Kadr z 21 odcinka sezon drugi serialu "Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli"
Kadr z odcinka 21 drugiego sezonu „Stulecia winnych”, 26 minuta

Reżyserem drugiego sezonu jest Michał Rogalski.

Producentem odcinków drugiego sezonu dla TVP1 jest Endemol Shine Polska, oddział jednego z największych producentów telewizyjnych na świecie, lidera w dziedzinie programów rozrywkowych.

Serial opowiada dzieje wielopokoleniowej rodziny Winnych z Brwinowa, od 1914 do 2014 roku.

Drugi sezon, oparty na drugim tomie sagi ma tytuł „Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli” i akcja jego rozgrywa się w latach 1939-1952.

Planowany jest trzeci sezon pod tytułem „Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli”.

W serialu możemy oglądać znanych i lubianych aktorów: m. in. Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego, Weronikę Humaj, Katarzynę Kwiatkowską, Tomasza Włosoka, Sandrę Drzymalską i innych.

Pałac w Duchnicach został uwieczniony z zewnątrz ale również sceny rozgrywają się w zaaranżowanym w piwnicach szpitalu, w salonie i innych pomieszczeniach.

 Kilka migawek z pracy ekipy filmowej w pałacu w Duchnicach.

Dodaj komentarz

Close Menu