W dniu 17 listopada 2009 roku na XLV Sesji Rady Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim rozpatrywano projekt uchwały o nadaniu nazwy drogi w Duchnicach.

Rada Miejska w obecności 14 Radnych – 14 głosami „za” podjęła Uchwałę Nr 391/09 w sprawie nadania nazwy drogi w Duchnicach (ul. Jadwigi Modrzejewskiej).

Na stronie dostępne jest sprawozdanie z XLV Sesji Rady Miejskiej. Punkt 17 dotyczy przedmiotowej sprawy.

Ulica Jadwigi Modrzejewskiej w Duchnicach

 

Tablica z nazwą ulicy umiejscowiona jest przy niewyznaczonej drodze, kończy się po kilku metrach polem. Natomiast na mapach Google pokazywana jest jako droga dojazdowa z aleją zabytkowych lip do pałacu. Wszystko wskazuje na to, że tablica nie jest we właściwym miejscu.

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Ciekawi mnie fakt,że pałac w Duchnicach nie padł ofiarą ani Niemców ani Rosjan w czasie II wojny oraz komunistów po wojnie i był cały czas w rękach prywatnych.

    1. To nie jest odosobniony przypadek. W nieodległym Ożarowie dwór Reicherów w centrum miasta pozostał w rękach prywatnych. Inną rzeczą jest to, że pałac w Duchnicach, podobnie jak wiele innych pałaców, dworów czy kamienic podlegał prawom ówczesnych czasów. W pałacu w Duchnicach pojawiło się wielu kwaterunkowych lokatorów. Niektórzy nie dbali o miejsce swego nowego zamieszkania.
      Oprócz tego pani Jadwiga Modrzejewska już w 1957 roku podpisała umowę z Wydziałem Oświaty w Pruszkowie (potem w Ożarowie) o wynajęcie ok. 50 m kw. na przedszkole. Potem zwiększono tę powierzchnie. Przedszkole funkcjonowało w pałacu w Duchnicach 43 lata, do 2000 roku.

Dodaj komentarz

Close Menu